“Ti je diell që më ngroh, vazhdo puno dhe mbaje kokën ulur, Sabri Fejzullahu me dedikim të veçantë për Ermalin

I lindur më 23 gusht të vitit 1988 në Prishtinë, ai ka mbushur plot 35 vite jetë. Artisti me këtë rast mori urime të shumta dhe një i veçantë nuk mungoi as nga babai i tij, ylli i skenës, Sabri Fejzullahu.

Foto: Screenshot/Instagram

Postimi i plotë i Fejzullahut (pa ndërhyrje):

“Ti je BOTA E IME.

Ti je DIELLË QË MË NGROHË

Ti je ARTIST I MADH ME ZË E ME SHPIRTË

“Ama kto ti dha Publiku Shqiptarë nga e tër Bota. Ty ta dha Zoti, Zërin e Talentin e që ti i gradove me punë me shpirtëbardhësi e me dashuri që dhuron e që merr. Unë të dua se të kam djalë të shpirtit, ta dua buzëqeshjen humanizmin dhe thjeshtësin. Vazhdo puno dhe mbaje kokën ulur e dhuro dashni ngado e kudo që shkonë. I bëfsh 100 o fryma e babit”, shkroi Sabri Fejzullahu, këngëtar.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button