Malejzi, dy të vdekur dhe disa të plagosur në një aksident autobusi

Malejzi, dy të vdekur dhe disa të plagosur në një aksident autobusi

Dy turistë gjetën vdekjen në një aksident autobusi në Malejzi, derisa 19 të tjerë janë plagosur, 16 prej tyre shtetas kinezë dhe tre vendas.

Dy shtetas kinezë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën kur një autobus turistik u anua, ndërsa po udhëtonte në një tatëpjetë në Jalan Genting-Bentong, të shtunën.

Dy viktimat meshkuj, të cilët vdiqën në vend, besohet se kanë mbetur të bllokuar në vendet e tyre gjatë aksidentit të orës 10:40.

Departamenti i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit të shtetit Pahang tha se hetimet fillestare zbuluan se dy persona vdiqën ndërsa 19 të tjerë u plagosën , prej tyre 16 shtetas kinezë dhe tre vendas.

Dy pasagjerë kanë mbetur të bllokuar në automjet ndërsa të tjerët kanë pësuar lëndime të lehta dhe kanë mundur të dalin nga autobusi.

Autobusi turistik po transportonte 11 burra dhe shtatë gra, të gjithë shtetas kinezë, së bashku me tre burra vendas gjatë aksidentit.

LEXO EDHE:

Back to top button