Marota i jep fund spekullimeve për kontratën me Lukakun

Drejtori i përgjithshëm i Interit, Bepe Marota, ka folur për rinovimin e Romelu Lukakut qe ishte vendimtar ne Ligën e Kampionëve kundër Portos. Drejtuesi zikalter foli te mikrofonat e “Sky Sport”, duke rrjedhur pesimizëm për qëndrimin e mundshëm të belgut në Milano.

“Të gjithë lojtarët te cileve u skadon kontrata meritojnë rinovim dhe këtë e konfirmon edhe Lukaku, fatkeqësisht zemra nuk mjafton. Duhet të jemi racional, do ta bëjmë me qetësi më vonë dhe do të mendojmë se çfarë të bëjmë,” tha në fillim Marota.

 

Ai foli edhe për rëndësinë e kualifikimit në Ligën e Kampionëve.

“20 milionë që do të vinin nga kualifikimi në çerekfinale? Romanca mbizotëron, por po, ato mund të përdoren. Shpresa është që ne të mund të japim një mbrëmje të këndshme dhe se ajo mund të përkojë me pjesën e parë të tejkalimit të një ndryshimi. Tifozët mendojnë në vitin 2010, ne do të japim maksimumin për të arritur majat më të larta të mundshme,” tha Marota.

 

Më pas Marota përfundoi duke folur për kundërshtarin e mbrëmjes.

 

“Porto është një ekip i rrezikshëm, por ne e kishim përgatitur ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme. Duhet të punojmë për kushtet, atmosfera e Ligës së Kampionëve na jep një motivim të madh. Lukaku po rikuperon formën e tij më të mirë, Kupa e Botës e ka kushtëzuar rikuperimin. Lukaku ka 103 kg për të mbajtur mbi supe, ai duhet të jetë i aftë fizikisht. Nuk është ende, po kthehet në formën e tij më të mirë. Trajneri vlerëson efikasitetin dhe përdorimin e tij. Por të rëndësishëm janë edhe bashkëpronarët që janë në pankinë,” tha në fund Bepe Marota.

LEXO EDHE:

Back to top button