Mbi 6 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë 6 mijë e 77 raste aktive me koronavirus. Sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), më së shumti raste aktive vazhdon të ketë Komuna e Prishtinës. Aktualisht në kryeqytet janë 1 mijë e 329 raste aktive me COVID-19.

- Advertisements -

Ndërsa, në raportin e fundit IKShPK njoftoi për 2 raste të vdekjes dhe 133 raste të reja pozitive me COVID-19.

LEXO EDHE:

Back to top button