Me lot në sy, Helena me dy vajzat në homazhet e Ismail Kadaresë

Me lot në sy, Helena me dy vajzat në homazhet e Ismail Kadaresë

Përcillet për në banesën e fundit këtë të mërkurë kolosi i letërsisë Ismail Kadare.

Homazhet po kryhen në ambientet e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, aty ku shkrimtarit të njohur po i jepet lamtumira e fundit.

Në fotot e publikuara shihet edhe bashkëshortja e tij, Helena Kadare dhe vajzat e saj, veshur në të zeza e me lot në sy.

LEXO EDHE:

Back to top button