Më shumë se 300 të ftuar, detajet nga darka mes Biden dhe Macron

Më shumë se 300 të ftuar, detajet nga darka mes Biden dhe Macron

Më shumë se 300 personalitete ishin të ftuar në darkën shtetërore që presidenti amerikan, Joe Biden shtroi për nder të homologut të tij francez, Emmanuel Macron ditën e djeshme në mbrëmje, një listë që përfshinte të gjithë  duke filluar nga zyrtarët qeveritarë, stilistët francezë të modës, disa aktorë, donatorë të mëdhenj dhe deri te prezantuesit e emisionit “Morning Joe” i MSNBC-së.

Pjesë e darkës ishte edhe kryeredaktorja e ”Vogue”, Anna Ëintour apo Tim Cook, shefi ekzekutiv i Apple. Biden ftoi gjithashtu liderët republikanë, përfshirë senatoren Susan Collins dhe deputetin Kevin McCarthy.

LEXO EDHE:

Back to top button