Mia Khalifa dënoi Izraelin, Playboy ndërpreu bashkëpunimin me të

Mia Khalifa dënoi Izraelin, Playboy ndërpreu bashkëpunimin me të

Ish-aktorja pornografike Mia Khalifa mbështeti Hamasin në konfliktin me Izraelin, gjë që i kushtoi bashkëpunimit me Playboy.

Tridhjetë vjeçarja Khalifa ka kritikuar Izraelin dhe mbështet luftëtarët palestinezë për shumë vite, ndërsa tani ajo publikon postime anti-izraelite në rrjetet sociale.

“Nëse shikoni situatën në Palestinë dhe nuk jeni në anën e palestinezëve, atëherë jeni në anën e gabuar të aparteidit, historia do ta tregojë këtë me kalimin e kohës”, tha Khalifa.

Pastaj ajo kishte një mesazh për Hamasin.

“Ju lutemi, a mund t’u thotë dikush luftëtarëve të lirisë në Palestinë që të kthejnë celularët dhe të qëllojnë horizontalisht,” tha ajo në postim.

Pavarësisht kritikave që mori, Mia nuk u ndal me kaq. Ajo akuzoi Kylie Jenner si të painformuar për gjeopolitikën e rajonit.

Jenner shprehu mbështetjen e saj për Izraelin dhe më vonë e fshiu postimin e saj. Megjithatë, Khalifa e kritikoi anëtarin e familjes Kardashian.

“Nëse ka ndonjë gazetari të vërtetë, personi tjetër që do të flasë me Kylie Jenner do të kërkojë mendimin e saj për tensionet gjeopolitike në Lindjen e Mesme dhe nuk do të shikojë larg derisa ajo të hartojë një fjali, sepse ajo qartë dëshiron të tregojë një pikë përballë 400 milionëve të saj. ndjekës”, përfundoi Khalifa.

Përveç kësaj, në disa postime ajo u tall me konfliktin dhe deklaroi se “regjimi sionist i aparteidit u përmbys nga luftëtarët guerilas me bluza Gucci”. Pas kësaj, Playboy ka reaguar dhe ka mbyllur kanalin e saj në platformën e tij.

“Kemi kënaqësinë t’ju informojmë se kemi vendosur t’i japim fund marrëdhënies sonë me Mia-n, duke përfshirë fshirjen e kanalit të saj Playboy në platformën tonë të krijuesve. Mia bëri komente të neveritshme dhe të dënueshme duke festuar sulmet e Hamasit ndaj Izraelit dhe vrasjen e burrave, grave dhe fëmijëve të pafajshëm, “tha Playboy në një deklaratë.

LEXO EDHE:

Back to top button