Mickoski me ultimatum, tregon se kur do të nisë procedurën për mocion mosbesim ndaj qeverisë

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski njoftoi sot se do të presin deri nesër në orën 14:30 që Zaev ta dorëzoj dorëheqjen në Kuvend, në të kundërtën, në orën 14:30 do të dorëzojnë nënshkrimet për votim të mosbesimit të Qeverisë aktuale.

“Do të jem si zakonisht, preciz. Deri në orën 14.30 presim, dhe më pas do ta nisim procedurën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë”, tha Mickoski duke shtuar se fillimisht duhet të rrëzohet kjo qeveri dhe më pas do të pasojnë procedurat tjera.

LEXO EDHE:

Back to top button