Mini burgerë pule që askush nuk do t’i rezistojë dot! Një recetë e përcjellë brez pas brezi

Pak pulë, disa erëza dhe disa perime do të jenë të mjaftueshme për këto burgera të shkëlqyera.

PËRBËRËSIT:

 • 500 gram përzierje gjoksi pule të grirë
 • 1/2 lugë çaji kripë (për shije)
 • 1/2 lugë çaji piper i zi pluhur
 • 1 lugë çaji pluhur paprika
 • 1/2 lugë çaji pluhur qimnon
 • 1 lugë çaji pluhur koriandër
 • 1/2 lugë çaji sumak
 • 1 lugë gjelle lëng limoni
 • 1/2 filxhan qiqra të grira
 • 1/2 filxhan speca të kuq dhe të verdhë të copëtuar
 • 1 domate të grirë hollë (merrni lëngun nga specat dhe domatet)
 • Në vend të domateve, mund të përdorni 1 lugë gjelle pastë domate
 • 1 grusht koriandër të freskët
 • 5 thelpinj hudhre
 • xhenxhefil
 • 3 speca jeshil
 • 2 lugë vaj

LEXO EDHE:

Back to top button