СПОРТФУДБАЛ

Македонската фудбалска репрезентација, заврши со реми без голови против Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација, заврши со реми без голови против Ерменија, во дебито на селекторот Благоја Милевски. Тој, изрази задоволство од прикажаната игра, но не и од завршницата на акциите.

Advertisements

По натпреварот, Алиоски и Муслиу добија највисоки оценки. Алиоски освои 13 дуели за 90 минути, сопирајќи четири ерменски напади. Во меѓувреме, Висар Муслиу беше централниот дел на одбраната, запишувајќи 112 точни асистенции. Селекторот Милевски, пред соочувањето со Исланд и Романија, го покани и Кире Маркоски. Марковски беше дел од златната генерација на Македонија, која играше на ЕУРО 2017 во Полска и досега има забележано 5 настапи во дресот на репрезентативецот „А“ на Македонија.

Махир Тачи

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button