ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Никој не верува на лагите за ЕУ

Мицкоски: Никој не верува на лагите за ЕУ

ВМРО-ДПМНЕ од централниот собир одржан во Берово побара масовна поддршка на изборите на 8 мај, како што велат, да се расчисти патот кон ЕУ.

Христијан Мицкоски ја обвини власта дека ги лаже граѓаните за членството во ЕУ и дека, според него, веќе никој не верува во овие лаги.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button