СПОРТ

Новак Ѓоковиќ ја започна 421-та недела на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ја започна 421-та недела на чело на АТП листата, објавено е на официјалната веб-страница на АТП.

Ѓоковиќ сега има 10.035 бодови, што е за 310 повеќе од минатата недела, бидејќи и покрај тоа што беше елиминиран во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, направи боен скок.

Втор е Италијанецот Јаник Синер со 8.750. поени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button