ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Од утре поскапува и СУПЕР 98, објавен новниот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 2,00 ден/литар и ќе се продава по цена од 85,50 ден/литар.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното
масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button