СПОРТФУДБАЛ

Пол Погба во “акција”, повторно менува средина

Пол Погба, играчот од средниот ред на Јувентус, контактирал со тренерот на еден од најголемите клубови во Европа за да разговара за евентуален трансфер, открива „Ел Насионал“.

Advertisements

Овој медиум тврди дека Погба имал средба со тренерот на Барселона, Чави Хернандез, на која французинот изразил желба да го засили каталонскиот клуб.

Погба очигледно сака да го напушти Јувентус кој е во големи проблеми, но прашање е дали тимот од „Камп Ноу“ финансиски може да ги исполни неговите барања.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button