ВЕСТИРЕГИОН

Во Албанија продолжен полицискиот час

Албанија ги заостри антиковид мерките, по незапирливиот тренд на новозаразени, во просек по 1.050 дневно. Врз основа на одлуката на Националниот комитет на експерти за справување со пандемијата, од денеска полицискиот час ќе почнува 20:00 часот наместо 22:00 како што тоа беше од 11 ноември лани кога по вторпат беше воведена оваа мерка во земјата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button