ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска: сончево и топло со локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне и во вечерните часови во северните делови ќе има изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе биде од 24 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 34 степени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button