СПОРТ

Заврши 10 коло во кошаркарската машка Евро Лига

Заврши 10 коло во кошаркарската машка Евро Лига

Заврши 10 коло во кошаркарската машка Евро Лига.

Фенербахче го совлада Армани со 82-72, во натпреварот одржан во Италија, освојувајќи го деветиот сезонски успех. Со две победи помалку, на второто место се четири екипи: Олимпијакос, Реал Мадрид, Барселона и Монако.

Анадолу Ефес ги совлада Италијанците од Виртус Болоња. Осумте најдобри екипи на крајот од регуларниот дел од сезоната одат во „плеј оф“ фазата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button