Mohamed Sallah barazon rekordin historik të Didie Drogba-s

Sulmuesi egjiptian Mohamed Salah realizoi golin e dytë për Liverpool në humbjen që skuadra e tij pësoi në “Anfield” nga Real Madrid (2-5). Një gol që vlejti më së shumti për statistikë, pasi për Salah ky ishte goli nr.44 në Ligwn e Kampionwve.

Egjiptiani barazoi ish-sulmuesin Didier Drogba (Bregu i Fildishtë) dhe të dy janë në krye të listës së futbollistëve afrikanë që kanë shënuar më shumë gola në Ligwn e Kampionwve. Të dy kanë nga 44 gola.

Një rekord që mund t’i përkasë në të ardhmen vetëm Mohamed Salah nëse sulmuesi egjiptian do të vijojë të luajë e shënojë në Ligwn e Kampionwve. Shifra që tregojnë se egjiptiani është një nga ikonat e këtij kompeticioni.

LEXO EDHE:

Back to top button