Mosmarrëveshje ligjore në Amerikën e Jugut: Zbulohen dy mumie të reja “aliene” në Peru, njëra ishte shtatzënë

Mosmarrëveshje ligjore në Amerikën e Jugut: Zbulohen dy mumie të reja "aliene" në Peru, njëra ishte shtatzënë

Një ekspert i UFO-ve ka sugjeruar se mumiet, përfshirë një që duket se është shtatzënë, mund të jenë hibride alien-njerëz. Dy mumie të sapo zbuluara, që pretendohet se janë jashtëtokësore, janë në qendër të një mosmarrëveshjeje të nxehtë ligjore në Amerikën e Jugut.

Eksperti i vetëshpallur i UFO-ve, Jaime Mosan, po i bën thirrje qeverisë peruane që ta lejojë atë të dërgojë dy “mumje” të reja të zbuluara në laboratorët e avancuar në Shtetet e Bashkuara për testim.

Ai citoi kolegë shkencëtarë të thonë se mostrat e reja përmbajnë ADN “30 për qind të panjohur”.

Megjithatë, arkeologët peruan pohojnë se dy mumiet, njëra prej të cilave është shtatzënë, mund të jenë thjesht njerëz të lashtë të zbuluar nga grabitësit e varreve.

Beteja e fundit e zotit Mawsan për të vërtetuar se alienët janë mes nesh vjen pasi ai sugjeroi se dy figurat e zbuluara mund të jenë hibride alien-njerëz. Ai në mars të këtij viti iu nënshtrua ekzaminimeve fillestare me rreze X dhe ultratinguj të trupit.

Gazetarja Joyce Mantilla pretendon se videoja tregon se figura shtatzënë, e quajtur Montserrat, ka një fetus “tridaktyl” me tre gishta brenda, raporton British Express.

Debati erdhi në krye në prill kur policia peruane sulmoi konferencën për shtyp të Mausan për të zbuluar trupat e rinj, duke synuar të konfiskonte një nga trupat e rinj të mumifikuar.

Ai tha për Daily Mail: “Tashmë është ngritur një padi për 300 milionë dollarë. Ne do të negociojmë me Perunë që të lejohet të eksportojë mostrat që do të prodhohen në Amerikë”.

LEXO EDHE:

Back to top button