Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 34 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar. Temperatura minimale di të jetë në interval prej 10 deri në 21 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 34 gradë Celsiusë.

- Advertisements -

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 32 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button