Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri më 17 gradë

Moti do të jetë me diell, me vranësira të vogla lokale. Pasdite do të fryjë erë e matur, ndërsa përgjatë Vardarit edhe erë veriore. Gjatë natës vranësirat nga veriu do të rriten, ndërsa era plotësisht do të përforcohet. Temperatura maksimale do të sillet në interval prej 10 deri më 17 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

Edhe në Shkup e rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button