Moti me vranësira dhe reshje shiu, temperature deri më 15 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të shiut, të cilat vende-vende në pjesët lindore përkohësisht do të jenë të rrëmbyeshme të ndjekura me bubullima të rralla. Në zonat malore në pjesët perëndimore reshjet do të jenë të borës.

- Advertisment -

Temperatura maksimale do të jetë 15 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme. Temperatura maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button