Moti sot i ndryshueshëm, temperatura deri në 24 gradë

Moti sot, posaçërisht në veri dhe lindje do të jetë me vranësira të ndryshueshme, derisa në gjithë vendin gjatë ditës do të jetë me diell. Në mëngjes do të jetë më freskët, dhe do të fryjë erë nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të jetë në interval prej 9 deri në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 24 gradë.

- Advertisements -

Në Shkup, paradite do të jetë me vranësira, më pas vranësirat do të zvogëlohen.  Do të fryjë erë nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 9 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 20 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button