Moti sot i ngrohtë i shoqëruar me vranësira mesatare

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesataret, të cilat gjatë ditës do të zvogëlohen. Do të fryjë erë mesatare, kryesisht nga drejtimi perëndimor. ndërsa në pjesët lindore erë të përforcuar jugore. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 6 deri në 12, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri në 24 gradë.

- Advertisements -

LEXO EDHE:

Back to top button