Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 28 gradë

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 28 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell, vranësira dhe erë të dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button