Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 33 gradë

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 33 gradë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit do të jetë e përforcuar dhe nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 27 deri në 33 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button