Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin Lagja e Trimave

Ndërron jetë Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin Lagja e Trimave

Ka ndërruar jetë në burg Musadik Pajaziti, i dënuar në rastin Lagja e Trimave. Informacionin për vdekjen e tij e kanë kumtuar të burgosurit e dënuar për këtë rast. Mësohet se ai së fundi ka vuajtur nga një sëmundje kronike për të cilën disa herë kishte denoncuar se në burg nuk e merr trajtimin e duhur mjekësor.

Ai ishte denuar me 12 vite burg. Pajaziti ishte arrestuar, më 15.11.2015, për ngjarjet që ndodhën më 9 dhe 10 maj në Lagjen e Trimave./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button