Ndalohet 39-vjeçari nga Shkupi, kjo është arsyeja

Ndalohet 39-vjeçari nga Shkupi, kjo është arsyeja

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se afër një fshati të Gjevgjelisë policia kufitare ka ndaluar një 39-vjeçar nga Shkupi, për shkak se është kapur duke transportuar në mënyrë të paligjshme imigrantë nga Siria.

“Me datë 04.02.2024 rreth orës 19:00 në afërsi të fshatit Prdejci, Gjevgjeli, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor i Vëzhgimit Kufitar dhe Kontrollet Kufitare Bogorodicë kanë ndaluar 39 vjeçarin D.A. nga Shkupi. Gjatë kontrollit në veturën Audi me targa të Serbisë, të cilën ai e drejtonte, janë gjetur shtatë imigrantë nga Siria, njëri prej tyre i mitur. Imigrantët janë vendosur në qendrën pranuese-transitore në Gjevgjeli për procedim të mëtutjeshëm, ndërsa personi është ndaluar në stacionin policor. Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

LEXO EDHE:

Back to top button