Ndalohet një person nga Kavadari, dyshohet për vjedhje

Ndalohet një person nga Kavadari, dyshohet për vjedhje

Dje në ora 18:50 në Kavadar, zyrtarë policorë nga Drejtoria për Punë të Brendshme (DPB) Kavadar kanë ndaluar 18 vjeçarin F.J. gjithashtu nga Kavadari.

Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “vjedhje” nga oborri i Manastirit “Shën Nikolla Moklishki” në atarin e fshatit Vatasha të Kavadarit, gjatë së cilës ka marrë disa sende. Atij i janë gjetur sendet dhe i janë kthyer pronarit.
Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa pas dokumentimit të saj do të bëhet kallëzim përkatës.

LEXO EDHE:

Back to top button