Ndërpriten testimet e tankeve që kushtuan 5.5 miliard paund, sëmurën ushtarët

Janë pezulluar testimet e tankeve të reja që i kushtuan ushtrisë britanike 5.5 miliardë paund pasi shumë nga ushtarët që ishin brenda tyre u sëmurën e madje disa patën probleme me dëgjimin. Ekipet shfaqën efekte anësore si të vjella, fryrje kyçesh, oshëtimë të veshëve nga zhurma dhe dridhje brenda automjeteve të blinduara Ajax.

- Advertisements -

Britania prezanton tankun “që mund të mposhtë çdo tank rus”

Testimet u ndaluan për katër muaj dhe ekipet e provave tani janë të kufizuar të qëndrojnë vetëm 105 minuta brenda tankut. Vetëm 14 nga 589 automjete e blinduara janë dorëzuar deri më tani. kryesisht variante pa dritare.

LEXO EDHE:

Back to top button