Në ditën e varrimit gruaja e Navalnyt nxjerr një video prekëse

Në ditën e varrimit gruaja e Navalnyt nxjerr një video prekëse

Sot në Rusi është dita e varrimit të politikanit Alexey Navalny, një prej kundërshtarëve më të fortë politikë të Vladimir Putinit.

Gruaja e Navalnyt, Yulia Navalnaya ka publikuar një video me sekuenca të aktiviteteve politike dhe më pas edhe të takimeve brenda sallave të gjyqit, pas arrestimit të Alexei Navalny nga Putini.

Ajo i është drejtuar me emrin përkdhelës dhe e ka falendëruar për lumturinë e pafund, duke thënë se një ditë do të takohen patjetër.

“Lyosha, faleminderit për 26 vjet lumturi absolute. Po, edhe gjatë tre viteve të fundit të lumturisë. Për dashurinë, që më mbështete gjithmonë, që më bëre të qesh edhe nga burgu, për faktin që ke menduar gjithmonë për mua.

Nuk di si të jetoj pa ty, por do të përpiqem të të bëj të lumtur për mua dhe krenar për mua. Nuk e di nëse mund ta përballoj apo jo, por do të përpiqem.

Do takohemi patjetër një ditë. Unë kam kaq shumë histori të patreguara për ty, dhe kam kaq shumë këngë të ruajtura për ju në telefonin tim, budallaqe dhe qesharake, në përgjithësi, të them të drejtën, këngë të tmerrshme, por ato kanë të bëjnë me ne, dhe doja shumë që ti t’i dërgjoje ato. Dhe me të vërtetë doja të të shikoja t’i dëgjoje ato, të qeshësh dhe më pas të më përqafoje.

Të dua përgjithmonë. U prefsh ne paqe”, ka shkruar ajo.

LEXO EDHE:

Back to top button