Funerali i Navalny – Nisin arrestimet e para në Moskë

Funerali i Navalny: Kundërshtari më i madh i Putinit varroset me dy këngë, nisin arrestimet e para në Moskë

Zëdhënësja e Alexei Navalny postoi në llogarinë e saj në Twitter një video nga varrezat dhe shpjegoi zgjedhjen e muzikës në të cilën u varros lideri i opozitës ruse.

“Alexei e konsideroi filmin “Terminator 2″ si filmin më të mirë në planet. Muzika nga skena e fundit u luajt në funeralin e tij”, ka shkruar Kira Yarmush.

Siç raporton portali i pavarur rus Meduza, tashmë arrestimi i parë u bë gjatë funeralit.

Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura, por në një video të postuar nga portali në kanalin e tij Telegram, shihet një person që po merret me mjete të plota nga policia.

Video është publikuar edhe nga Anton Gerashenko, këshilltar i ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës.

LEXO EDHE:

Back to top button