Nisin edhe zyrtarisht hetimet për incidentin Ibrahimovic – Lukaku

Një lajm që kishte qarkulluar tani është edhe zyrtar. Kanë filluar hetimet rreth çështjes Ibrahimovic – Lukaku të cilët u përplasën gjatë derbit “Madoninna” në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Këtë mëngjes prokurori federal hapi një hetim në lidhje me përplasjen tani famëkeqe në Kupën e Italisë midis Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku. Arbitri Paolo Valeri do të dëgjohet në orët e ardhshme për të sqaruar këndvështrimin e tij mbi trazirat, përcjell KosovaPress.

“Prokurori Federal Giuseppe Chiné këtë mëngjes hapi një procedim në lidhje me përplasjen verbale të organizuar midis lojtarëve Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu Lukaku gjatë ndeshjes Inter – Milan, një ndeshje e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Italisë e luajtur më 26 janar.. Si pjesë e hetimit, Prokurori Federal vendosi të thërrasë gjyqtarin Paolo Valeri, i cili do të kontrollohet në orët e ardhshme për të sqaruar fushën e sanksioneve të vendosura tashmë gjatë ndeshjes kundër dy lojtarëve “, thuhet në njoftimin zyrtar të prokurorisë.

LEXO EDHE:

Back to top button