Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

Një ari ka hyrë në furrë, ka trembur punonjësit dhe ka ngrënë 60 ëmbëlsira

Një ari i uritur hyri në garazhin e një furre buke në Konektikat, ku trembi disa punonjës dhe më pas u trajtua me ëmbëlsira.

Punonjësit në furrën e bukës Taste by Spellbound në Avon Township po ngarkonin biskota në një furgon për të bërë një dërgesë, por planet e tyre u penguan nga një ari.

Pronarja e furrës, Miriam Stevens, tha se dëgjoi britma nga punonjësja Maureen Williams, si dhe një paralajmërim se kishte një ari në garazh. Williams më pas u përpoq të trembte ariun, por ai u kthye tre herë dhe u përpoq ta sulmonte. Kështu që Williams doli nga garazhi dhe pamjet e vëzhgimit tregojnë ariun duke tërhequr zvarrë një enë me biskota, pas së cilës hëngri deri në 60 prej tyre. Ajo shpëtoi vetëm kur punonjësit e trembën me borinë e makinës.

Për fat të mirë, askush nuk u lëndua në incident, por takimet me arinjtë janë të zakonshme në Konektikat. Muajin e kaluar, një ari kafshoi një grua 74-vjeçare në krah, ndërsa ajo po shëtiste qenin e saj në qytetin e Hartford.

Sipas të dhënave zyrtare, në Konektikat jetojnë nga 1000 deri në 1200 arinj të zinj amerikanë dhe vitin e kaluar ata janë parë në 158 nga 169 qytetet e këtij shteti federal amerikan.

 

LEXO EDHE:

Back to top button