Një grua në Sariyer, rrethi i Stambollit, ka shkuar për të votuar e shoqëruar nga keci i saj

Një grua në Sariyer, rrethi i Stambollit, ka shkuar për të votuar e shoqëruar nga keci i saj

Një grua në Sariyer, distrikt i Stambollit, ka shkuar për të votuar në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale e shoqëruar nga një qengj.

Qengji e pati të veshur një bluzë me ngjyrë me vija, qytetarët të gjithë u habitën nga veprimi i turkes. Të gjithë personat që ishin aty e adhuruan qengjin, i cili më pas bashkë me pronaren e tij dolën nga qendra e votimit. Në garë për zgjedhjen presidenciale në këtë raund të dytë janë presidenti i tanishëm, Recep Tayyip Erdogan, si dhe Kemal Kilicdaroglu, shkruan Ihlas Haber Ajansi.

LEXO EDHE:

Back to top button