Një viktimë dhe135 raste të reja me Covid-19

135 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vend nga gjithsej 1.661 teste të kryera, 135 raste kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, janë shëruar 85 pacientë ndërsa nuk është regjistruar asnjë vdekje, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Sipas sistemit ‘Termini im”, më datë 02 Maj është regjistruar një viktimë me Covid-19, një 78 vjeçar nga Ohri.

Sipas të dhënave, numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 309.925, numri i të shëruarve është 300.021, numri i të vdekurve është 9.283 dhe numri i rasteve aktive është 621.

LEXO EDHE:

Back to top button