Nurellari: Përballë Serbisë ne jemi bashkë

Nurellari: Përballë Serbisë ne jemi bashkë

Në pjesën e dytë të Programit 200, në lidhje direkte me skype i ftuar ishte Adri Nurellari, anëtar i kryesisë së PDK-së.

Nurellari vlerësoi se nuk ka tensione të brendshme në Kosovë, pavarësisht mos pajtimeve që mundë t’i kenë me kryeminstrin Kurti.

“Nuk besojë që kemi tensione të brendshme në Kosovë. Edhe pse nuk jemi dakord me shumë gjëra të z.Kurti, me sjellejet e tija amatore, përballë Serbisë ne jemi bashkë”, kështu u shpreh anëtari i kryesisë së PDK-së, Adri Nurellari.

Sipas tij, PDK-ja ka përvojë të madhe në qeversje, sidomos me negociatat si dhe në raportet me ndërkombëtarët dhe ./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button