Pallçishtë, banorët heqin dorë nga protesta

Pallçishtë, banorët heqin dorë nga protesta

Banorët e fshatit Pallçisht të Bogovinës të cilët protestuan dje për mungesë të ujit të pijshëm, ndërprenë sot protestën, pas premtimeve që morën nga kreu i Komunës së Bogovinës Besnik Emshiu. Ky i fundit tha se ka njoftuar banorët për rrjedhën e projektit të ujësjellësit. Sipas tij ky projekt duhet të fillojë pas përfundimit të afatit ligjor për ankesa, si dhe bekatonizimi i disa rrugëve që pritet të fillojë pas dy ditësh. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button