Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sot më mëngjes moti do të jetë i freskët, paradite me diell, a në orët e pasdites posaçërisht në veri do të jetë me vranësira. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 14, ndërsa ajo maksimale prej 27 deri në 33 gradë.

- Advertisements -

Në Shkup dhe rrethinë moti do të je me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri ën mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button