Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me periudha dielli, kohëpaskohe me shi të dobët posaçërisht në vendet malore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 9 deri në 16 gradë Celsiusë.
Në Shkup moti do të jetë me vranësira. Temperatura minimale do të ulet deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 13 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button