Parashikimi i motit për sot

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në orët e hershme të mëngjesit nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 0 deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 13 deri në 22 gradë.  Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura e mëngjesit do të ulet deri në një gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button