Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi perëndimor, Temperatura minimale do të jetë -4 gradë, ndërsa ajo maksimalja do të shkojë deri në 20 gradë.

Në Shkup do të jetë moti me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë -3 dhe ajo maksimalja 16 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button