Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite me diell dhe vranësira të vogla, pasdite me reshje shiu, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperature minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 27 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me diell dhe vranësira, pasdite në disa pjesë të luginës me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button