Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare. Temperatura minimale do të jetë -7, ndërsa maksimalja do të jetë 13 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare veriperëndimore. Temperaturat do të sillen nga -4 deri në 9 gradë.

Sinoptikët kanë parashikuar që mot i ngashëm do të jetë edhe gjatë ditëve në vijim, ku temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 20 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button