Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Sot moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell.

Gjatë ditës do të fryjë erë e dobët deri mesatare. Gjatë natës do të ketë intensitet të shtuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga 1 deri në 7 gradë, ndërsa ato të ditës nga 7 deri në 17 gradë.
Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me diell dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor e cila për pak kohë do të forcohet. Temperatura do të arrijë deri në 15 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button