Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të lehta deri mesatare dhe me erë të dobët veriperëndimore, ndërsa në pjesën perëndimore me erë mesatare perëndimore.

Pasdite dhe në mbrëmje mund të ketë reshje të rrëmbyeshme shiu, shtrëngata dhe erë të fortë. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri në 20 gradë, ndërsa do të lëvizin nga 29 deri në 37 gradë.

Në Shkup me diell dhe i ngrohtë me vranësira mesatare. Në orët e vona të pasdites dhe në mbrëmje në pjesë të luginës do të ketë reshje të rrëmbyeshme të kohëpaskohshme dhe shtrëngata. ]

Temperatura minimale do të zbresë deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 34 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button