Pas tërmetit, Siria preket nga kolera: Raportohet për 22 të vdekur

Pas tërmetit, Siria preket nga kolera: Raportohet për 22 të vdekur

Shërbimi i mbrojtjes civile në Siri tha sot se 22 persona vdiqën nga kolera në veriperëndim të vendit pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Sipas informacioneve, deri më tani janë raportuar 568 raste.

Një ndër shkaqet kryesore është gjithashtu dëmtimi në sistemet dhe infrastrukturën e ujit.

LEXO EDHE:

Back to top button