Pelosi: Trump-it do t’i kërkohet llogari edhe pse e ka lënë detyrën

Nancy Pelosi përfundoi konferencën e saj të përjavshme për shtyp, dhe nuk dha informacion se kur mund të fillojë gjyqi për largimin e Trump në senat.

Kryetarja demokrate e Dhomës së Përfaqësuesve dha se kryesuesit e Senatit kanë sinjalizuar se janë gati që të shqyrtojnë çështjen e fajësimit të Donald Trump, i cili akuzohet për nxitje të kryengritjes.

“Do të bëhet së shpejti; nuk do të zgjasë shumë,”tha Pelosi.

Kryetarja theksoi më tej se është e rëndësishme që të kërkohet llogari nga Trump, edhe pse ai tashmë e ka lënë detyrën.

“Vetëm sepse ai tani nuk është më, falë Zotit, ju nuk i thuhet një presidenti; Bëj gjithçka që dëshiron në muajt e fundit të administratës. Do të merrni falas një kartë dalje nga burgu ”, tha Pelosi.

LEXO EDHE:

Back to top button