Përdhoset varri i Marilyn Monroe: Shtëpia e përjetshme e aktores në shënjestër të vandalëve

Vizita e një vajze në varrin e Marilyn Monroe përfundoi në një surprizë të pakëndshme. Gjegjësisht, lapidari i aktores legjendare është gërvishtur, gjë që ka shkaktuar tronditje dhe ankth tek fansat e saj.

Përdoruesja e TikTok, e cila e identifikon veten si Grace Goodnight, postoi një video në rrjetet sociale që tregon dëmtimin e gurit të varrit dhe i bëri thirrje publikut që të dënojë këtë akt vandalizmi.

“Sot zbulova se varri i Marilyn ishte vandalizuar. “Dikush e ka gërvishtur pllakën dhe nuk mund ta lexoj se çfarë thotë saktësisht”, ka thënë vajza në video.

“Kjo është kaq e pandershme dhe shqetësuese. “Me sa dëgjoj, kjo nuk është hera e parë që ndodh diçka e tillë”, shtoi ajo.

Njerëzit u tmerruan nga ajo që panë dhe reaguan dhunshëm me dënime ndaj vandalëve.

“Ajo që po i bëjnë është e neveritshme”; “Nuk i japin qetësi edhe kur ka vdekur”; “Ai meriton të prehet në paqe”; “Pse njerëzit nuk e lënë më të qetë”, janë disa nga komentet nën video.

Ndryshe, bota është ende e magjepsur nga rrethanat misterioze të vdekjes së Marilyn Monroe. E gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Los Anxhelos më 5 gusht 1962, shkaku zyrtar i vdekjes ishte një mbidozë barbiturate. Megjithatë, kjo tragjedi është ende e mbështjellë me mister, sidomos pas publikimit të fotove të tmerrshme të trupit të saj. Drejtori i funeralit Allen Abbott zbuloi detaje që tronditën publikun – trupi i Marilyn ishte në një gjendje çuditërisht të keqe, me njolla gjaku të purpurta në fytyrë dhe një qafë të fryrë. Gjithashtu u zbulua se aktorja e njohur dukej e lënë pas dore, me këmbë të parruara, buzë të plasaritura dhe manikyr e pedikyr jo të plotë.

@grace_goodnight This is so beyond f’ed up. I hope they have cameras to catch the person who did this. Can anyone make out what it says? I have an idea but am unsure. Either way, I am sorry to Marilyn that this happened to her grave. If there is an afterlife, I hope she knows the love people have for her will forever outweigh the hatred.💔 #fyp #marilynmonroe #celebritygraves #famousgraves #hollywoodgraves #normajeanbaker #oldhollywood #taphophile #taphophileclub #cemeteryexploring #cemeterytok #celebritynews ♬ Very Sad – Enchan

profimedia

 

LEXO EDHE:

Back to top button