Pesë viktima dhe 367 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2596 teste të kryera janë regjistruar 367 raste të reja me Kovid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 202 pacientë. Ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 5 persona. Viktimat janë nga Shkupi, Gostivari, Kriva Pallanka, Demir Hisari, nga mosha 40 deri në moshën 91 vjeçe. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 96.518 rate, prej të cilëve 87.324 janë shëruar, kurse 2.971 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 6.223 raste aktive.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button